SplitČESTITAMO

Splićanka Petra Uglešić (10) najmlađa je europska prvakinja u taekwondou: ‘Osjećaj je fenomenalan, dugo sam maštala o osvajanju te zlatne medalje‘

Piše Vinko Paić
31. kolovoza 2021. - 23:28

Ako ste se prošle subote zatekli u splitskoj Getaldićevoj ulici na Splitu 3 zasigurno ste primijetili vatromat i bakljadu u maniri kakve viđate samo na velikim stadionima.

Ovaj se put nije slavio uspjeh profesionalnih sportaša ali jest 10-godišnje Petre Uglešić koja je prošlog tjedna u Tallinu u sastavu Hrvatske taekwondo reprezentacije nastupila na Europskom prvenstvu. Osvojivši zlatnu medalju u kategoriji do 33 kilograma postala je najmlađa europska prvakinja u taekwondou u konkurenciji mlađih kadeta gdje je već prije osvojila srebrnu medalju. Ujedno je i prva Splićanka kojoj je to pošlo za rukom.

U glavnom gradu Estonije bile su i njezine starije sestre, Klara (12) i Marija (13). Sve tri članice su splitskog Taekwondo kluba Monter gdje svakodnevno treniraju i po dva puta....

24. travanj 2024 04:26