Vaterpololiga prvaka

Drama u Gružu, ‘jugaši‘ izvukli bod pogotkom Franka Lazića u doslovno posljednjoj sekundi utakmice

4. travnja 2023. - 22:36

Kakva utakmica u Gružu. Franko Lazić je sekundu prije kraja prevario Soma Vogela na vratima Fererncvarosa, te je Jug Adriatic osiguranje osvojio bod, 12:12. Mađarski prvak je u zadnju četvrtinu ušao sa zaostatkom od dva pogotka, 6:8, ali je uspio doći do vodstva 11:10, zatim i 12:11, a to je potpisao Luca Damonte jedanaest sekundi prije kraja. I onda je Vjeko Kobešćak sve poslao u napad, i vratara Tonija Popadića. Lazić je dobio na krilu loptu, zadnji šut za oduševljenje u Gružu.

Ferencvaros je ‘čupao kosu’, Jugaši su slavili. Kad se odvrti film utakmice, tko je više, a tko manje zadovoljan? Gosti su utakmicu otvorili vodstvom 2:0, imali igrača više za 3:0. Nisu uspjeli, Jug je izjednačio na 2:2. Ferencvaros je nakon toga četiri puta imao pogodak viška. Treća četvrtina 3:0 z...

26. travanj 2024 02:42