Tenisatp beograd

Rus Karacev šokirao Novaka Đokovića u polufinalu na njegovom terenu i za naslov pobjednika igrat će protiv Talijana Berrettinija

24. travnja 2021. - 23:26

Talijan Matteo Berrettini (ATP - 10.) i Rus Aslan Karacev (ATP - 28.) borit će se za trofej u nedjeljnom finalu teniskog turnira Srbija Open u Beogradu.

Karacev je prije dva mjeseca izgubio od Đokovića u polufinalu Australian Opena, ali na zemljanoj podlozi u teniskom centru Novak Rus je slavio nakon maratonske borbe koja je potrajala tri sata i 25 minuta.

Đoković je uspio nadoknaditi set i 'break' zaostatka u drugom (2-4), ali je Karacev 'breakom' u sedmom gemu odlučujućeg seta stvorio ključnu prednost. Rus koji je prije godinu dana bio izvan kruga 250 najboljih tenisača svijeta, ove je sezone već osvojio turnir serije 500 u Dubaiju, a ovo će mu biti drugo finale u karijeri.

I drugo polufinale je odlučeno u trećem setu, do kojeg nije trebalo doći da je Matteo Berrettini iskori...

28. travanj 2024 20:26