TenisMelbourne

Borna Gojo propustio šest meč-lopti i priliku za prvu pobjedu na ATP turnirima

2. veljače 2021. - 08:55

Samo dan nakon što je Marin Čilić propustio pet meč-lopti u dvoboju 1. kola Murray River Open u Melbourneu, 22-godišnji Splićanin Borna Gojo (ATP - 226.) u meču s Alexeijem Popyrinom (ATP - 114.) nije realizirao šest prilika za svoju prvu pobjedu na ATP turnirima te je Australac slavio sa 6-7 (8), 7-6 (2), 7-6 (7).

Dvoboj je trajao dva sata i 34 minute, a Gojo je četiri meč-lopte na servis suparnika imao u drugom setu te još dvije u odlučujućem 'tie-breaku' od kojih je posljednja bila na njegovom početnom udarcu.

U prvom setu nije bilo 'breakova' pa je odluka pala u 13. gemu, u kojem je Gojo realizirao treću set-loptu, a Popyrin je imao jednu. Hrvatski Davis Cup reprezentativac je odmah na početku drugog seta napravio prvi 'break' i poveo 2-0, ali je već u sljedećem g...

27. travanj 2024 00:40