Strani nogometpromašeni i penali

Real Sociedad se vratio na vrh: desetkovana Granada nastupila s mladim igračima i pružila je sve najbolje što je mogla

8. studenog 2020. - 18:47

Real Sociedad opet je na vrhu Primere nakon domaće pobjede nad Granadom 2-0 u 9. kolu Španjolske lige.

Granada je tijekom tjedna putovala na Cipar u Europskoj ligi i vratila se s više zaraženih igrača, ali La Liga nije udovoljila njihovu zahtjevu za odgodom ove utakmice. Tako su Baski lako došli do pete pobjede u nizu nad desetkovanim protivnikom, koji je u prvoj ekipi imao čak petoricu ispod 20 godina.

Nacho Monreal (22) i Mikel Oyarzabal (27pen) donijeli su pobjedu Sociedadu već u prvom dijelu, a kasnije domaćem Brazilcu Willian Joseu u 54. minuti penal obranio tek 18-godišnji vratar Granade Angel Jimenez, da bi u 86. minuti branič Reala Robin Le Normand dobio crveni karton. U sudačkoj nadoknadi penal je promašio i igrač Granade Darwin Machis.