Real Madrid stekao lijepu prednost pred uzvrat u Londonu, Chelsea je u prvom poluvremenu propustio prilike

12. travnja 2023. - 23:34

Real Madrid je pred 63.142 gledatelja na Santiago Bernabeu pobijedio Chelsea sa 2-0 golovima Karima Benzeme (21) i Marca Asensia (74). Gosti su od 59. minute igrali bez isključenog Bena Chilwella.

Luka Modrić je za Real igrao do 82. minute, dok je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret na suprotnoj strani.

Real Madrid i Chelsea susreću se u Ligi prvaka čak treću uzastopnu godinu, a zanimljivo u prethodne dvije godine ekipa koja bi slavila na koncu bi otišla do kraja osvojivši trofej.

Prošle sezone Luka Modrić i društvo su u četvrtfinalu porazili londonske "Bluese", a potom preko Manchester Cityja i Liverpoola stigli do 14. europske krune. Godinu dana prije Chelsea je izbacio Real u polufinalu, a zatim u finalu svladao i Manchester City za drugi europski naslov.