Strani nogometkvalifikacijske utakmice

Njemačka i Poljska korak bliže Svjetskom prvenstvu

11. lipnja 2017. - 01:38

Aktualni svjetski nogometni prvaci Nijemci nastavljaju s uvjerljivim igrama u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

U susretu 6. kola C skupine 'elf' je u Nurnbergu porazio San Marino 7-0 upisavši i šestu pobjedu u skupini. Nakon šest kola Njemačka ima 18 bodova i impresivnu razliku pogodaka 27-1.

Nijemci su u prvom poluvremenu zabili četiri gola, a potom u nastavku još tri, a strijelci su bili Julian Draxler (11), Sandro Wagner (16, 29, 85), Amin Younes (38), Shkodran Mustafi (47) i Julian Brandt (72).

U dugom susretu iz ove skupine Norveška i Češka su remizirale 1-1 i Česi su sada sve dalje od World Cupa. Gosti su poveli u 36. minuti golom Theodora Gebre Selassiea, a izjednačio je Alexander Soderlund iz kaznenog udarca u 55. minuti.