Strani nogometLiga prvaka

Neymar 2017. izbacio PSG u pobjedi 6-1, a potom otišao u Pariz

14. prosinca 2020. - 18:57

Najatraktivniji par osmine finala nogometne Lige prvaka je dvoboj Barcelone i PSG-a, a mnogi se još sjećaju njihovog susreta u osmini finala LP u sezoni 2016/2017. kada je Paris Saint-Germain u prvoj utakmici na svom terenu slavio sa 4-0.

U uzvratu na Camp Nou Barca je nakon 50 minuta vodila 3-0, a onda je u 62. minuti za PSG zabio Edinson Cavani i tada je izgledalo da će Parižani proći dalje jer su Barceloni trebala tri gola. Rezultat 3-1 za Barcu bio je sve do 88. minute, a onda je na scenu stupio Brazilac Neymar. U 88. minuti prvo je zabio iz slobodnog udarca, potom je u prvoj minuti sudačke nadoknade (90+1) realizirao penal, da bi posao završio asistencijom za Sergija Roberta koji u petoj minuti nadoknade (90+5) pogađa za 6-1 i prolazak Barce u četvrtfinale.