Minimalna pobjeda Atletica na domaćem travnjaku, Oblak obranio kazneni udarac u finišu utakmice

21. ožujka 2021. - 21:30

Atlético Madrid teškom mukom je kod kuće slavio s minimalnih 1-0 protiv Alavesa u 28. kolu Primere, pa Colcohonerosi opet imaju šest bodova više od Reala.

Atlético je poveo u 54. minuti zahvaljujući pogotku glavom Luisa Suareza na ubačaj Kierana Trippiera. Urugvajski centarfor je s 19 golova na poziciji drugog strijelca španjolskog prvenstva, iza svog velikog prijatelja i bivšega suigrača Lionel Messi (21).

No, junak dvoboja ipak je bio slovenski vratar Jan Oblak koji je obranio kazneni udarac Joselua u 86. minuti. Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi Atletica.

Atletico vodi s 66 bodova, Real ima 60, a Barcelona 59 i utakmicu manje. Alaves je predzadnji.

26. travanj 2024 23:14