Strani nogometkakva utakmica

Ludi derbi na Olimpicu: Roma vodila 3:1 pa izgubila 4:3 od Juventusa, unatoč kaznenom udarcu i igraču više u završnici

9. siječnja 2022. - 21:13
Juventus' players react at the end of the Serie A soccer match between AS Roma and Juventus at the Olympic Stadium in Rome on January 9, 2022. (Photo by Alberto PIZZOLI/AFP)Alberto Pizzoli

Ludu su utakmicu na rimskom Olimpicu odigrali nogometaši Rome i Juventusa u 21. kolu talijanske Serie A. Juventus je pobijedio 4-3.

Roma je vodila 1-0 i 3-1 do 70. minute, ali je ostala bez ičega. Nije iskoristila ni jedanaesterac u završnici, kao ni igrača više u finišu dvoboja.

Kako je cijela utakmica bila žestoka, prepuna prilika i pogodaka tako je i započela. U 11. minuti je Abraham doveo domaćina u vodstvo, ali je već u 18. izjednačio Dybala lijepim i preciznim udarcem.

Roma je još žešće otvorila drugo poluvrijeme. Hitarjan je u 48. zabio za 2-1, a sjajan je pogodak, iz slobodnog udarca, za 3-1 u 53. minuti postigao Pellegrini koji je kasnije u utakmici zavrijedio ulogu tragičara.

Pravi šok Rimljani su doživjeli od 70. do 77. minute jer su u tom razdoblju primili tri po...

28. travanj 2024 17:50