Strani nogometpremier liga

Liverpool nakon šest godina slavio protiv WBA i napravio velik korak prema Ligi prvaka

16. travnja 2017. - 18:42

U susretu 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju pobijedio West Bromwich Albion 1-0 ostvarivši prvu pobjedu na stadionu The Hawthorns nakon pet godina.

Pogodak odluke zabio je Roberto Firmino u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U nastavku susreta James Milner je mogao povisiti na 2-0, ali je iz neposredne blizine prebacio gol.

Najbolju priliku za izjednačenje WBA je imao u 80. minuti kada je Matt Phillips izbio sam ispred Simona Mignoleta, ali je belgijski vratar sjajno reagirao.

U posljednjim trenucima susreta Liverpool je mogao potvrditi pobjedu, ali je Alberto Moreno sa 40-tak metara promašio prazan gol.

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'redse' koji su zadnju ligašku pobjedu na stadionu The Hawthorns upisali u listopadu 2011.