Strani nogometprvi u skupini

Kanadski vratar Milan Borjan častio Marokance koji su na kraju zasluženo lavili i izborili plasman u osminu finala

Piše Toni Bilić
1. prosinca 2022. - 18:12

Maroko je pobjedom nad Kanadom izborio prvo mjesto u skupini, ispred Hrvatske. Marokanci su svoja dva gola zabili već u prvoj polovici prvog poluvremena, u 4. minuti najzaslužniji za to bio je kanadski vratar Borjan, koji je rukom poslao loptu prema centru, ali uposlio je Ziyecha. Igrač Chelseaja prihvatio je loptu i pogodio prazan gol. El-Nesyri je u 23. minuti nakon dodavanja Hakimija povisio na 2:0 i činilo se da bi Kanada mogla pretrpjeti još jedan uvjerljiv poraz. Ipak, u 40. minuti autogol je zabio Aguerd, na samom kraju prvog poluvremena VAR je poništio drugi gol El-Nesyrija, a u drugom dijelu rezultat se nije mijenjao.

26. travanj 2024 13:52