Južna Koreja pogotkom u sudačkoj nadoknadi izborila osminu finala: na kraju su zahvaljujući ukupnoj gol-razlici prošli dalje

2. prosinca 2022. - 18:15

Nogometaši Južne Koreje svladali su Portugal 2-1 (1-1) u susretu trećeg kola skupine H na svjetskom prvenstvu te su se obje te reprezentacije plasirale u osminu finala.

Portugalci su i ranije osigurali osminu finala gdje idu kao pobjednici skupine. Južna Koreja je, pak, druga, s tim da je osvojila isti broj bodova, četiri, kao Urugvaj. No, Južna Koreja je imala bolju razliku pogodaka (4-4) od Urugvaja (2-2). U osmini finala Portugal će igrati protiv drugoplasirane reprezentacije skupine H (Švicarska, Srbija ili Kamerun), dok će Južna Koreja gotovo sigurno na Brazil.

Već u petoj minuti Portugal je poveo golom Ricarda Horte, ali je Južna Koreja do kraja okrenula. U 27. minuti je izjednačio Young-Gwon Kim, dok je pogodak za prolaz Južne Koreje dao Hee-Chan Hwang u 91. minuti.