Strani nogomettalijansko prvenstvo

Inter nanio Napoliju prvi poraz sezone, pogodak odluke zabio Džeko: Juventus do pobjede stigao u sudačkoj nadoknadi

4. siječnja 2023. - 23:13

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Napoli sa 1-0 nanijevši lideru Serie A prvi poraz ove sezone.

Pogodak odluke zabio je Edin Džeko u 56. minuti.

Inter je već u 4. minuti imalo lijepu priliku, no Federico Dimarco nije bio precizan. U 26. minuti je domaćin imao novu priliku, ali je Matteo Darmian promašio gol. Prvu veliku priliku Napoli je imao nakon pola sata utakmice, ali je Piotr Zielinski loše pucao. U završnici prvog dijela okušao se i Romelu Lukaku, ali bez uspjeha.

Premda je u prvih 45 minuta bilo nekoliko izglednih situacija pred vratima Andrea Onane i Alexa Mereta niti jedan udarac nije upućen unutar gola. Pogodak smo napokon vidjeli u 56. minuti, kada je Edin Džeko sjajno zabio glavom nakon ubačaja Federica Dimarca. Bio je ...

26. travanj 2024 22:54