Strani nogometliga prvaka

Edin Džeko ušao u povijest, od Intera brži tek Juventus i Manchester United

10. svibnja 2023. - 23:11

Postigavši vodeći pogodak na utakmici protiv Milana, napadač Intera Edin Džeko postao je drugi najstariji igrač koji je zabio u polufinalu Lige prvaka.

BiH napadač je postigao pogodak sa 37 godina i 54 dana, dok je rekorder i dalje Velšanin Ryan Giggs koji se upisao među strijelce sa 37 godina i 148 dana.

Veznjaku Manchester Uniteda je to uspjelo u travnju 2011. u pobjedi 2-0 protiv Schalkea. Na trećem mjestu je Phillip Cocu (34 godine i 187 dana), a zatim slijedi Xabi Alonso (34godine i 160 dana).

Korak do rekorda došao je i Inter koji je poveo 2-0 nakon svega 10 minuta i 16 sekundi igre. To je treće najbrže vodstvo 2-0 u nekom od polufinala Lige prvaka.

Rekord drži Juventus koji je 1999. poveo protiv Manchester United sa 2-0 nakon 10 minuta i 15 sekundi igre, a oba gola je zabio Pippo Inzaghi (6, 11). Međutim, "Crveni vragovi" su u nastavku susreta zabili tri gola za pobjedu 3-2 i plasman u finale nakon što je prvi susret na Old Traffordu završio 1-1.

Deset minuta i 15 sekundi za dva gola trebala su i Manchester Unitedu protiv Arsenala u uzvratnom susretu polufinala 2009.

Park Ji-sung je zabio u osmoj, a Cristiano Ronaldo u 11. minuti. ManU je slavio sa 3-1 nakon što je u prvom susretu pobijedio sa 1-0. Međutim, u finalu je izgubio od Barcelone (0-2)

26. travanj 2024 07:08