Strani nogometEuropska liga

Dramatičan dvoboj na Emiratesu: Sporting u raspucavanju kaznenih udaraca preko Arsenala do četvrtfinala

17. ožujka 2023. - 00:02

Nogometaši lisabonskog Sportinga izbacili su vodeću momčad engleske Premier lige, londonski Arsenal, boljim izvođenjem udaraca sa 11 metara (5-3), nakon što je rezultat polije 120 minuta igre bio 1-1.

Arsenal je već u 19. minuti došao do vodstva golom svog kapetana Granita Xhake. "Topnici" su bili bolja momčad sve do 62. minute, kad je najefektniji pogodak u sezoni postigao Pedro Goncalves. Uhvatio je "na spavanju" domaćeg vratara Aarona Ramsdalea i sjajnim lobom s više od 40 metara izjednačio na 1-1.

Kako je dvoboj u Lisabonu završio 2-2, utakmica u Londonu je imala dodatnih 30 minuta. U produžetku je junak Sportinga bio vratar Antonio Adan koji je u samoj završnici obranio udarac glavom Gabriela Jesusa. Gosti su potom ostali i s igračem manje, jer je zbog grubog starta drugi ...

26. travanj 2024 13:02