Strani nogometliga prvaka

City na krilima fenomenalnog Mahreza slomio oslabljeni PSG i otišao u finale

Piše Toni Bilić
4. svibnja 2021. - 22:55

Manchester City je prvi finalist Lige prvaka, građani su i u uzvratnoj utakmici polufinala bili bolji od PSG-a te tako prvi put u povijesti izborili finale elitnog europskog natjecanja. Dvostruki strijelac za momčad Pepa Guradiole bio je Riyad Mahrez.

Gostujući igrači, svjesni da u Manchesteru moraju zabiti dva gola za prolaz, dobro su ušli u utakmicu, odmah su krenuli u napad, i već u 7. minuti sudac Kuipers dosudio je jedanaesterac za njih. Smatrao je kako je rukom igrao Zinčenko, no pregledao je VAR snimku i vidio kako nije bio u pravu, Cityjeva braniča lopta je pogodila u rame i ništa od penala.

Samo četiri minute potom, u svojoj praktično prvoj pravoj akciji, 'građani' su poveli. Pucao je De Bruyne, gostujuća obrana je to blokirala, no lopta se odbila do Mahreza koji je iskosa zdesna pogodio za 1:0.

Već u 16. minuti PSG su centimetri dijelili od izjednačenja, Marquinhos je nadvisio sve i pucao glavom, ali pogodio je gredu. U prvom poluvremenu igralo se po vrlo teškom terenu, uoči utakmice na stadion se sručila tuča, ledena kiša. Uoči nastavka domaće službe su počistile teren i u drugom dijelu bilo je lakše igrati, PSG je i dalje napadao, no City je sve riješio u sjajnoj kontri u 63. minuti. Foden je nezadrživo prošao po lijevoj strani i na drugoj stativi uposlio Mahreza, koji je zabio svoj drugi gol.

PSG je i ovu, kao i prvu utakmicu, završio s igračem manje, u 69. minuti je isključen Di Maria. Foden je u 77. pogodio stativu, završilo je 2:0 i 'građani' će 29. svibnja u Istanbulu igrati u velikom finalu protiv Chelseaja ili Real Madrida.

Manchester City – PSG 2:0 (1:0)

Manchester – Stadion City of Manchester.