Strani nogometvelika pobjeda

Blistavi Dolberg zabio dva i bacio Dansku u delirij, razbijeni Welšani idu kući

26. lipnja 2021. - 19:54

Danska nogometna reprezentacija prvi je četvrtfinalist ovogodišnjeg EURA, u susretu osmine finala igranom u Amsterdamu Danska je svladala Wales sa 4-0 (1-0).

Strijelac prva dva pogotka bio je Kasper Dolberg u 27. i 48. minuti, da bi Joakim Maehle u 88. i Martin Braithwaite u šestoj minuti nadoknade postavili konačni rezultat.

Junak danske pobjede u Amsterdamu bio je igrač koji je u tri utakmice u skupini dobio tek pola sata. No, izbornik Kasper Hjulmand je umjesto ozlijeđenog Yussufa Poulsena u igru od prve minute odlučio ubaciti upravo Dolberga koji mmu se odužio s dva gola.

U 27. minuti Dolberg je doveo dansku u vodstvo preciznim udarcem sa 18 metara nakon odlične akcije u kojoj je Maehle okomitom loptom proigrao Damsgaarda, a ovaj je proslijedio loptu za Dolberga.