Strani nogometbye bye Chelsea

Bayern otvorio širom vrata prema četvrtfinalu: Lewandowski prvo dvaput asistirao Gnabryju, a onda golom okrunio vrhunsku partiju

Piše Toni Bilić
25. veljače 2020. - 23:37
AFP/Glyn Kirk

Bayern je s 3:0 na Stamford Bridgeu nadigrao Chelsea i već nakon prve utakmice gotovo osigurao četvrtfinale Lige prvaka. Bavarcima ove sezone očito godi igrati u Londonu, jesenas su, tada još pod vodstvom Nike Kovača, s čak 7:2 razbili Tottenham. Dakle, Bayern je u dvije ovosezonske utakmice u Londonu zabio okruglih deset golova! Kao i tada, i sinoć su u glavnim ulogama bili Gnabry i Lewandowski. Gnabry je prvog dana listopada 'spursima' zabio četiri gola, sinoć Chelseaju dva. Zanimljivo, ovih šest golova su mu jedini pogoci u Ligi prvaka u karijeri, čime je postao prvi igrač u povijesti natjecanja koji je svojih prvih šest golova zabio u istoj zemlji, a i istom gradu.

Sinoć je Bayern sva tri gola zabio u drugom poluvremenu, premda su od početka bili bolji protivnik. Dovoljno govori posjed lopte – Bavarci su loptu u svojim nogama imali 64 posto vremena. Najbliže golu u prvom dijelu bili su u 35. minuti, kada je Gnabry sjajno asistirao Müllera, a ovaj glavom pogodio gredu. No, to je bila samo najava potopa kakav je snašao Chelsea u nastavku, premda je Neuer u 43. spašavao Bayern obranivši udarac Marcosa Alonsa.

Gnabry je mrežu domaćina načeo nakon lijepe akcije već u šestoj minuti drugoga dijela. Azpilicueta je proigrao Lewandowskog na lijevoj strani, Poljak je iz prve dodao u sredinu za Gnabryja, koji pogađa iz blizine. Samo minuti i po nakon toga Gnabry i Lewandowski su u kontri odigrali dupli pas i isti igrač opet je bio strijelac. Za Chelsea je svih 90 minuta odigrao Mateo Kovačić, zajedno sa svojim suigračima u veznom redu trudio se parirati Bavarcima, ali nije im išlo.

Trebao je Bayern čak dobiti i jedanaesterac nakon što je u 62. minuti Christensen rukom zaustavio udarac Thiaga Alcantare, ali francuski sudac Turpin nije se oglasio, kao ni VAR. No, zabili su gosti i treći gol, Lewandowski se u 76. minuti nakon dvije asistencije upisao i u strijelce. Davies je nezadrživo prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i na drugoj stativi pronašao Poljaka, kojem nije bilo teško zabiti. Chelsea je utakmicu završio s deset igrača, jer je u 86. minuti Marcos Alonso dobio crveni karton zbog udaranja Lewandowskog bez lopte.