Rukometehf kup

Bez desetak igrača ‘kauboji‘ dobili Mađare: Šego u završnici ‘zaključao‘ vrata i otvorio put prema pobjedi

7. studenog 2020. - 21:11

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u EHF kupu u Osijeku svladala Mađarsku sa 31-27 (17-13).

Bila je to prva utakmica "kauboja" nakon više od devet mjeseci i osvojenog srebrna na Europskom prvenstvu u Švedskoj, a izbornik Lino Červar zbog pandemije koronavirusa nije mogao računati na 10-ak standardnih reprezentativaca.

Usprkos tomu, Hrvatska je vodila praktički čitavim tijekom susreta, serijom 5-1 u završnici prvog poluvremena je zaostatak 8-9 pretvorila u prednost 13-10, a na odmor se otišlo s rezultatom 17-13. Ipak, Mađari su bolje otvorili nastavak i poravnali na 18-18, no nisu stigli i do vodstva. U posljednjih 10 minuta se ušlo s rezultatom 25-24 za Hrvatsku, a tada se istaknuo i vratar Šego s tri obrane od kojih je jedna bila sedmerac, a Hrvatska je...

26. travanj 2024 17:49