Rukometdanska bajka

Apsolutne kraljice europskog rukometa: Hrvatice ne namjeravaju stati, srušile su Rumunjsku i stigle pred vrata polufinala

Piše Ivan Renić
10. prosinca 2020. - 20:03

One ne namjeravaju stati! Nova utakmica u Koldingu i nova pobjeda hrvatskih rukometašica. U prvom susretu drugog kruga Hrvatska je pobijedila Rumunjsku rezultatom 25:20. Ovim slavljem na svoj konto su upisale još dva boda čime su stigle na korak od polufinala.

Netipičan početak za naše djevojke. Rumunjke su brzo preuzele inicijativu te se u 13. minuti odvojile na tri pogotka prednosti. Istina, igra je bila dobra, no nedostajalo je koncentracije u završnici. Nekoliko se puta ispriječio okvir gola, a ostatak je pokupila sjajna Dedu na golu s četiri obrane na otvaranju. Do 15. minute nismo imali drugu strijelkinju osim Mičijević koja nas je na startu „vukla“ s tri gola.

A onda se otvorilo. U igru su ušle L. Kalaus, Ježić i Blažević – ključno, pokazalo se. Fantastični trio zabi...

26. travanj 2024 13:37