Ostaloskupina b

'Smilovali' se Portugalu: pogledajte kiks Ronalda s bijele točke i nevjerojatan promašaj Irana u sudačkoj nadoknadi

26. lipnja 2018. - 10:31

U dvoboju zadnjeg, 3. kola B skupine SP-a u Saransku su nogometaši Portugala i Irana odigrali 1-1(1-0), a s tim rezultatom su u osminu finala prošli Portugalci.

Pogodak je za europskog prvaka Portugal, i to vrlo atraktivan, postigao Ricardo Quaresma u 45. minuti, a izjednačio je Karim Ansarifard iz penala u trećoj minuti sudačke nadoknade. Cristiano Ronaldo je u 53. minuti promašio kazneni udarac.

Portugalci još jednom prikazali neuvjerljivu igru, no Iran se ipak pokazao nedoraslim da nanese štetu kvalitetnoj europskoj momčadi. No, Iranci su ipak mogli u završnici izbaciti Portugal, zabili su iz kaznenog udarca, a potom je minutu napadač Karim Taremi imao stopostotnu priliku, koju je promašio i smilovao se Portugalcima.

Ronaldo je ozbiljno zaprijetio već u 3. minuti, pucao ...

26. travanj 2024 06:21