Ostaloplivanje

Rusi prekinuli američki zlatni niz na 100 metara leđno koji je trajao od Igara u Atlanti

27. srpnja 2021. - 08:45

Ruski plivači Jevgenij Rilov i Kliment Kolesnikov osvojili su zlatnu i srebrnu medalju na 100m leđno na Olimpijskim igrama u Tokiju i time prekinuli niz američkih olimpijskih pobjednika u ovoj disciplini koji je trajao od Igara 1996. u Atlanti.

Rilov je pritom postao i prvi Europljanin koji je ovu dionicu preplivao za manje od 52 sekunde (51.98) na kojoj je u tokijskom finalu štopericu zaustavio njegov reprezentativni kolega Kolesnikov.

Brončanu medalju je osvojio svjetski rekorder i branitelj naslova iz Rio de Janeira Amerikanac Ryan Murphy (52.19).

U istoj disciplini u ženskoj konkurenciji zlato je osvojila Australka Kaylee McKeown i u sjajnom finišu doplivala i do novog olimpijskog rekorda (57.47 sekundi) koji je za samo dvije stotinke lošiji od njezinog svjetskog rekorda ostvare...

27. travanj 2024 10:58