NHL: Montrealu kanadski derbi

12. listopada 2015. - 12:40
Montreal Canadiensi su sinoć pokvarili početak sezone Ottawa Senatorsima pobijedivši ih sa 3-1 na njihovom terenu, a dvostruki strijelac bio je Tomas Plekanec.

Plekanec je prvi put svladao O'Connora deset minuta nakon početka utakmice slabim udarcem koji se odbio od vratara, a drugi je gol zabio minutu i pol prije kraja prve trećine. Jedini pogodak za Senatorse postigao je Jean-Gabriel Pageau i to u drugoj trećini smanjivši vodstvo Canadiensa na 2-1. Torrey Mitchell je treći i pobjednički pogodak za Montreal zabio u zadnjoj trećini, 14 minuta prije kraja utakmice.

Vratara Montreala Mike Condon zaustavio je 20 udaraca prema svom golu, dok je čuvar mreže Senatorsa Matt O'Connor obranio 31 udarac.