Kostelić može i brzinski, u Wengenu se spustio 24.

17. siječnja 2009. - 17:12

U spustu voženom u švicarskom Wengenu Ivica Kostelić bio je 24., podijelivši tu poziciju s Nijemcem Stephanom Kepplerom, te je osvojio sedam bodova. Prvi hrvatski skijaš je stazu prošao vrlo solidno uz manje probleme prilokom ulaska u cilj. U najdužoj i najstarijoj utrci u Svjetskom kupu Ivica je za pobjednikom Švicarcem Didierom Defagom zaostao 3.29 sekundi.

Švicarac je stazu prošao tehnički savršeno čime je Švicarskoj donio prvu pobjedu nakon 2003. i slavlja Brune Kernena. Drugo i treće mjesto zauzeli su Amerikanci. Drugi je bio Bode Miller s 20 stotinki zaostatka, dok je treći bio Marco Sullivan s 39 stotinki zaostatka.

Dobar nastup domaćih skijaša zaokružili su Ambrosi Hoffman na četvrtom i Didier Cuche na desetom mjestu. Dobrim nastupom mogu se pohvaliti i Kanađani, M...

28. travanj 2024 15:10