Košarkapregled nba večeri

Miami poveo 2-1 u finalu Istoka: Celticse koštala katastrofalna prva četvrtina

22. svibnja 2022. - 10:09

Košarkaši Miami Heata poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Boston Celticsa u finalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige svladavši ih na njihomom parketu sa 109-103 u trećoj utakmici.

Miami je vodio tijekom čitavog susreta, ali žilavi domaćin je uz pomoć publike stigao nadomak preokreta kojega na kraju ipak nije mogao i kompletirati. Gosti s Floride odlično su otvorili utakmicu, poveli sa 16-4, početkom druge četvrtine imali i najveću prednost od 26 razlike (46-20) te bili u potpunoj kontroli utakmice sve do dvije minue prije odlaska na odmor kada je bilo 62-37. No, Boston je zatvorio prvo poluvrijeme serijom 10-0 kojom se primaknuo na 62-47, da bi u nastavku i dalje "grickao" prednost Miamija sve do 2:40 minuta prije isteka vremena kada je Jaylen Brown pogodio tricu za 93-92. U...

26. travanj 2024 22:59