Košarkaši Splita ušli u polufinale Kupa Krešimira Ćosića

14. siječnja 2009. - 22:15

U posljednjem četvrtfinalnom ogledu Kupa Krešimića Ćosića košarkaši Splita CO izborili su plasman na Final Four.

Sve je mirisalo na veliko iznenađenje kada su Riječani tricom svog najboljeg igrača Spahije u 14. minuti poveli 30:23 protiv dotad uspavanih Splićana te primorali trenera Tea Čizmića da pozove minutu odmora.

Nakon time outa kao da se potpuno druga momčad u žutim dresovima vratila na parket. Do kraja prvog poluvremena domaćin je potpuno povezao svoje redove te zonskom obranom dobrim dijelom oslabio gostujući napad.

Serijom 11:0 “žuti” su preuzeli vodstvo i poveli 38:35 u 17. minuti, da bi susret u svoju korist potpuno prelomili u trećoj četvrtini. Nizom lakih koševa iz kontri i dalekometnih ubačaja već u 26. minuti na semaforu je svijetlilo 65:49 za Split CO....

28. travanj 2024 18:26