Košarkapretkvalifikacije

Hrvatski košarkaši teško do pobjede protiv Švicarske: proradili tek u posljednjoj četvrtini

Piše Toni Bilić
23. veljače 2023. - 21:55

Hrvatski košarkaši uz dosta muke su pobijedili Švicarsku sa 64:56 na gostovanju u Fribourgu, u susretu pretkvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine. Hrvatska je utakmicu s malim brojem koševa prelomila tek u sedam i po minuta prije kraja, kada je Nakić pogodio tricu za 51:52. Do kraja utakmice Švicarci su postigli samo tri koša, odmah nakon Nakića tricu je pogodio i Perković, ana 4:32 do kraja Nakić je pogodio još jednu tricu za 53:62. Minutu potom Prkačin je povisio na 11 razlike i utakmica je bila riješena, do kraja su domaćini postigli tri koša iz slobodnih bacanja.

Švicarska je itekako namučila naše košarkaše, koji nisu oduševili igrom. Domaćini su u 9. minuti otišli na plus osam (18:10), tu prednost su imali i u više navrata tijekom druge i treće četvrtine, za...

26. travanj 2024 17:34