Košarkadobra škola

Fantastičnom trećom četvrtinom favorizirana Cedevita Olimpija slomila je do tada i više nego dobar otpor „žutih”

16. listopada 2020. - 22:01
Vojko Bašić/Cropix

Dvadeset minuta vrlo dobre košarke nije bilo dovoljno Splitu da priredi iznenađenje u Ljubljani. Fantastičnom trećom četvrtinom favorizirana Cedevita Olimpija slomila je do tada i više nego dobar otpor „žutih” i na kraju došla do uvjerljive pobjede u 3. kolu ABA Lige.

Taj treći dio igre domaćinu je pripao rezultatom 39:14. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 42:38, a na kraju treće četvrtine 81:52. Sa šest vezanih poena krenuo je Blažič, nastavio je Perry koji je tijekom cijelog susreta davao ton igri Cedevite Olimpije, onda su se iz daljine raspucali Brown i Jones i – gdje si bio, što si radio. Minus 29. To je ta europska razina košarke s kojom se Splićani ne susreću svaki dan. Momčad Jurice Golemca svakog tjedna igra na puno višoj razini (Eurokup) i bilo je samo pitanje vremena kada će njihova kvaliteta izaći na vidjelo. Posljednja četvrtina protekla je u miroljubivom tonu, uz obostrane rošade u sastavu kako bi se glavni igrači odmorili za naredne izazove. Maksimalna je razlika bila plus 30 (94:64).

Past će tako u zaborav odlično prvo poluvrijeme momčadi Ivice Skelina. Na valu dobre obrane Split je poveo 12:5 i 16:9, da bi domaćin tek ulaskom Roka Ukića prodisao. Do sedme minute samo je Perry zabijao za domaćina. Split se u igri držao i dobrim dijelom druge četvrtine iako su mu nekoliko minuta na parketu istovremeno bili golobradi mladići Perasović i Šarić. Već se tada počela nazirati nešto brža i konkretnija igra Cedevite Olimpije koja je kulminirala u već opisanoj trećoj četvrtini.

Kad utakmica završi ovako velikom razlikom pogled na statistiku je suvišan, no ipak spomenimo kako je ljubljanski sastav ubacio 11 trica uz 44% preciznosti, imao puno više skokova od Splita (38-26) te je samo koševima iz kontranapada stekao golemu prednost (32-6).

Već danas Split igra novu utakmicu, četvrtu u šest dana. Gostuje u Zagrebu kod Hermesa. Umor je sigurno velik, nema ni ozlijeđenih Đokovića i Kedže čime je rotacija sužena, no pobijediti se mora. Novi kiks nakon poraza od Sonika ne bi dobro „sjeo” na Gripama.