Sport Košarka

vrijedni bodovi

Briljantnih posljednjih sedam minuta žutih za pobjedu u Osijeku

Serijom 22:9 u posljednjih sedam minuta košarkaši Splita iščupali su pobjedu u Osijeku. Većim dijelom susreta „žuti“ su se mučili i bili podređeni raspoloženom suparniku predvođenom slovačkim reprezentativnim playmakerom Ihringom te u reketu centrima Gospićem i Abuom.

Split je otvorio sa zaostatkom 19:6, a prvi je koš zabio poslije gotovo pet minuta igre. Nekako je Split brzo okrenuo na 22:21 i bilo mu je to posljednje vodstvo sve do zadnje minute.

U trećoj četvrtini Osijek se počeo odvajati na deset razlike i kontrolirati rezultat, pa tako i početkom zadnje dionice. Tricom Perića domaćin je sedam minuta prije kraja poveo 66:56 i naizgled odlučio pobjednika. No nakon toga Osijek je stao, pritom promašivši nekoliko otvorenih trica kojima je mogao slomiti Splićane.

Na drugoj je strani Splićane napokon krenulo. Kovačević je stavio tricu, Marčinković realizirao koš-faul, zabio je i Cobbins par puta...

Osječani su počeli paničariti u napadu i sve više griješiti, pa je Split na minutu i pol do kraja dohvatio egal (70:70). Cobbins i Veljačić odveli su Split na 74:70, a onda je Gabrić stavio dva ključna bacanja za 76:72 na 15 sekundi do zadnje sirene. Perić je uzvratio tricom, a u zadnjem napadu Kalajžić je pod faulom dao za Gabrića – ništa nije bilo suđeno – i Drnišanin je položio za potvrdu pobjede.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SPLIT 75:78 (19:11, 16:20, 21:19, 19:28)