KošarkaABA LIGA

Cibona slavila u Beogradu u nevjerojatnoj utakmici

6. ožujka 2021. - 21:43

Košarkaši Cibone u susretu su 20. kola regionalne ABA lige kao gosti u Beogradu svladali Partizan sa 90-87 (24-19, 13-17, 21-23, 22-21; 10-7) nakon produžetka.

Cibona je do pobjede protiv Partizana u Beogradu nakon 10 godina stigla u vrlo neizvjesnoj završnici u kojoj su oba sastava imala nekoliko prilika privesti susret u svoju korist.

U junaka pobjede zagrebačkog sastava izrastao je Mateo Drežnjak koji je sedam od svojih devet koševa postigao u produžetku. Drežnjak je s dva prodora na početku dodatnih pet minuta odveo Cibonu do vodstva 84-81 dok je Planinić s dva pogođena slobodna bcanja povisio na 86-81 1:50 minuta prije kraja. Ipak, Partizan je nakon pogreške Prkačina 10 sekundi prije kraja kod prednosti Cibone 89-87 imao novu šansu za povratak, ali je Thomas umjesto da šutira tricu...

26. travanj 2024 05:44