HajdukHajdukov vikend

Zapečatili pobjedu s četiri pogotka: juniori nastavili pobjednički niz u jednakom stilu

Piše Hajduk.hr
3. prosinca 2018. - 21:53
111blag

Hajdukovi juniori uvjerljivo su pobijedili Dugopolje rezultatom 4:0 u utakmici 13. kola 1. HNL. Tako su igrači trenera Marija Despotovićazaokružili niz seniora, kadeta i pionira, koji su tijekom vikenda ostvarili pobjede uz četiri postignuta pogotka.

Prvu priliku Bijeli su imali već u trećoj minuti, Jakov Blagaić snažno je šutirao s 12 metara, ali je lopta završila u bloku. Dvije minute kasnije Hajduk je poveo. Mario Čuić je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, Mario Vušković glavom je pogodio prečku, a odbijenu loptu u mrežu je spremio Stipe Radić. U 15. minuti vodstvo Bijelih je udvostručeno. David Iličić dao je lijepu loptu u prostor za Čuića, koji pronalazi slobodnog Blagaića, a on s 10 metara neometan šalje loptu u mrežu. Imali su i gosti u prvom dijelu dvije prilike, u 13. minuti Mislav Glavinić je glavom pogodio prečku, a u 32. minuti je bilo opasno nakon udarca iz kuta, ali je mrežu Hajduka odličnom intervencijom spasio Vice Baždarić.

Hajduk je u drugom poluvremenu potvrdio pobjedu, a do trećeg pogotka Bijeli su stigli preko Blagaića. Mladi Hajdukov veznjak u istoj minuti se našao u dvije izgledne situacije, u prvom navratu njegov udarac s 12 metara prošao je pored vratnice, dok je drugi put na asistenciju Filipa Kosića bio precizan i lopta se našla u mreži gostujućeg vratara Josipa Silića. Kao šlag na torti stigao je četvrti pogodak Bijelih. Asistent je bio Vicko Ševelj, a strijelac Ivan Brnić, loptu je odapeo s ruba šesnaesterca, a ona se zabila u desne rašlje, dodirnuvši pritom i prečku. Dugopolje je i u drugom dijelu pokušavalo kontrama, u 62. minuti bolje su mogli reagirati najprije Bruno, a potom i Marko Čovo, a najbliže pogotku gosti su bili u sudačkoj nadoknadi. Gabrijel Stojić lijepo je izveo slobodan udarac s 25 metara, ali je Baždarić izvanredno izvadio loptu iz lijevih rašlji.

Poljud

Hajduk – Dugopolje 4:0 (2:0)
Utakmica 13. kola Prve HNL. Igralište: Poljud. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Gabrilo (Split)
Strijelci: 1:0 Radić (5), 2:0 Blagaić (15), 3:0 Blagaić (59), 4:0 Brnić (66)

Hajduk: Baždarić, Iličić (od 65 Bajić), Radić, Vušković, Ševelj, Giljanović (od 67 Vujčić), Kosić (od 65. Buble), Čuić (od 55 Brnić), Blagaić, Tolaj (od 65 Rončević), Šarić (od 65 Lauš).