Hajdukpoljud

Trening utakmica prve i druge momčadi Hajduka: prvi dio igrao se na glavnom terenu, a drugi na pomoćnom, mreža se tresla sedam puta

8. kolovoza 2020. - 22:36
Tom Dubravec/Arhiva/HANZA MEDIA

Hajduk je odigrao generalku, međusobni susret nogometaša prve i druge momčadi, prvoligaša protiv drugoligaša, odigrano je u neobičnim okolnostima, dvaput po 70 minuta, prvi dio igrao se na glavnom stadionu u Poljudu, pa su se u nastavku preselili na pomoćno igralište.

Prva momčad pobijedila je u preokretu, snažan otpor pružili su drugoligaši, štićenici Tudora tek su u preokretu izborili pobjedu protiv kolege mu Despotovića, trenera druge momčadi.

Šteta da reviju Hajdukova potencijala nije vidjela publika, službena sezona počinje za sedam dana, ne čeka se dugo na službene utakmica, ovo je bio baš dobar trening.

Vidjelo se na oba terena dobre akcije, preokrete i niz lijepih golova.

Prva momčad povela je preko Gyurcsa u 45. minuti, vratar Baždarić je u izglednoj prilici srušio Čuića na 18 metara, a Gyurcso je iz slobodnog udaraca prebacio živi zid i pogodio desni kut – 1:0.

Izjednačenje u 52. minuti, Lauš je presjekao loptu na dvadesetak metara, dodao je Seu koji je iz prve potegao iskosa i pogodio za 1:1, a do prvog preokreta eto nas u 60. minuti kada je pogrešku prvotimaca iskoristio Filipović, sjurio se prema vratima i pogodio pored Posavca.

U nastavku revija golova se nastavila. U drugoj minuti drugog dijela Jairo je iz blizine izjednačio na 2:2 nakon ubačaja Jakoliša s desnog boka, u 77. Šarić je pogodio za novo vodstvo druge momčadi, a opet poravnanje vidjeli smo u 113. nakon što je Jairo realizirao najstrožu kaznu koju je izborio Blagaić.

Uzbuđenja napretek, no ni tu nije bio kraj, pobjednički gol i čast prvoligašima, potpuni preokret stigao je u 119. minuti nakon što je Dolček iskoristio odbijeni balun i s otprilike 12 metara neobranjivo tukao u donji desni kut – 4:3.

Hajduk - Hajduk II 4:3 (1:2)

Sudac: Marino Majstrović (Split)

Strijelci: 1:0 Gyurcso (45), 1:1 Seo (52) 1:2 Filipović (60), 2:2 Jairo (72) 2:3 Šarić (87), 3:3 Jairo (113), 4:3 Dolček (119).

Hajduk, prvi dio: Posavec, Tahiraj (od 30. Jakoliš), Dimitrov, Mujakić, Čolina, Jurić, Čuić, Jradi, Caktaš, Eduok (od 32. Gyurcso), Kreković; drugi dio: Ljubić, Jakoliš, Vušković, Radić, Dolček, Nejašmić, Pršir, Gyurcso, Blagaić, Jairo, Diamantakos.

Hajduk II, prvi dio: Baždarić (od 46. Sentić), Unušić (od 54. Iličić) , Burin, Barišić, Bekavac, Čalušić, Grubišić, Filipović, Lauš, Seo, Chinedu; drugi dio: Sentić, Iličić, Škaričić, Vujčić, Dellova, Čubelić, Mijatović, Giljanović, Tolaj, Brnić, Šarić.

19. rujan 2020 10:46