Hajdukprvenstvo

Hajduk stigao do treće pobjede u nizu: razbili su bunker Slaven Belupa i izjednačili se s Osijekom i Lokomotivom na vrhu ljestvice

Piše R.R.
14. kolovoza 2021. - 22:39

U susretu 5. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo sa 2-0 (1-0). Pogotke za Splićane postigli su Sahiti (35) i Livaja (48).

Hajduk je do treće uzastopne prvenstvene pobjede stigao dominantnom predstavom tijekom svih 90 minuta koju su okrunili i s dva gola. Prvi se u strijelce upisao Sahiti nakon odlične solo-akcije u 35. minuti, on je prihvatio loptu na 40-ak metara od gola, sjurio se u kazneni prostor domaćih, oslobodio se svih čuvara i preciznim udarcem svladao Čovića.

Na 2-0 povisio je Livaja početkom drugog poluvremena uz podosta sreće, on i Krovinović odigrali su kratku kombinaciju nakon slobodnog udarca na 20-ak metara od vrata Slavena, uslijedio je udarac koji je pogodio blok Lulića, no lopta se potom odbila na takav način da je postala neuhvatljiva za vratara gostiju.

Ovom pobjedom Hajduk se bodovno poravnao s Lokomotivom, koja je ranije u subotu svladala Istru 1961 sa 4-0, te Osijekom na vrhu ljestvice, sva tri sastava imaju po 10 bodova, no Lokomotiva i Osijek su odigrali po utakmicu manje. Slijede Rijeka i Dinamo sa po sedam bodova, Rijeka s dvije, a Dinamo s jednom utakmicom manje, dok je Slaven Belupo sedmi s pet bodova, jednim manje od šeste Gorice. Slijede Istra 1961 s tri, Šibenik s jednim i Hrvatski dragovoljac bez bodova.

Tijek susreta

90' + 4 . Kraj susreta, zaslužena pobjeda Hajduka

90' + 3 - Zaprijetio je diamantakos, željan je igre i golova, ali od svega samo šesti korner nakon obrane Čovića

90' + 2 - Ori se pjesma Poljudom, svi su zadovoljni predstavom koja je prikazana

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

87' Još dvije izmjene u Hajduku, umjesto Livaje i Čoline u igru su ušli Diamantakos i Dolčeka, dok je kod gostiju ušao Knoll umjesto Glavčića

82' U igru su ušli Jairo i Eduok umjesto Sahitija i Mlakara

81' Požutio je Goda nakon starta nad Vukovićem

80' Umjesto Zvonareka u igru je ušao Mlinarić

78' Odlično je Mlakar primio loptu, ušao u sredinu i gađao dijelagonalu, ali za malo pored gola

75' Umirila se malo igra, prevelika je vrućina, nema velike trke

72' Prva izmjena kod Hajuka, Čuić je ušao u igru umjesto Biuka

71' Sačuvao je Slaven nekoliko dodavanja loptu, ali nisu pronašli slobodan prostor za ubaciti se prema golu Hajduka

69' Pokušao je bogojević, dobro je dostigao loptu i ubacio, ali je obrasna Bijelih očistila ispred Krstanovića

66' Mogli su Bijeli nakon kornera doći i do trećeg gola, nije dobro reagirala obrana gostiju, prvo je pokušao Simić, ali je blokiran, pa je lopta od Lovrencsicsa došla do Vukovića, a njegov udarac je Čović obranio

64' Bebek je ponovno poslao igrače na osvježenje

63 ' Dobra akcija Hajduka, oslobodio se prostor za Livaju, no čini se da je Čović stigao za malo prije, dobio je lagani udarac, ali Bebek nije ništa sudio, tek korner za domaćina

62' Dvostruka zamjena kod gostiju, u igri su Paracki i Brković umjesto Lulića i van Bruggena

58' Na tribinama Poljuda je 6806 gledatelja

56' Došli su i gosti naprijed, prvo je udarac Lulića Elez blokirao, a drugi pokušaj Monjca obranio je Posavec

55' Sahiti je pronašao Biuka, ali Hajdukov napadač nije dobro zahvatio loptu

53' Prvi žuti za Hajduk, zaradio ga je Sahiti

50' Požutio je Bogojević

48' Pregledavao je VAR ovu situaciju zbog eventualnog zaleđa Mlakara, ali ništa od svega, napadač Hajduka nije bio u zaleđu

47 ' Livaja je zabio, kratko su odigrali Krovinović i Livaja, napadač Hajduka je napravio korak-dva, odlično pucao, lopta je pogodila Lulića i prevarila Čovića, zakoprcala se u mreži

47' Krovinović je odlično prošao naprijed, i izborio faul u idealnoj poziciji za zaprijetiti Čoviću

46' Izmjena je kod gostiju, umjesto Boseca u igri je Monjac

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' + 2 Kraj prvog poluvremena

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

43' Pritišće Hajduk, želi i drugi zgoditak, stisnuli su goste u tridesetak metara

41' Zaiskrilo je malo između Gode i Livaje, ali brzo je riješeno

39' Nisu gosti baš naivni, dugu loptu je vratio Bosec glavom, Lovrencsics nije očistio, ali je udarac Zvonareka završio visoko preko gola

37' Digao je ovaj potez publiku na noge, atmosfera je na Poljudu izvrsna

35' Vodstvo Hajduka, pao je bunker gostiju, Sahiti je primio loptu na desnoj strani, krenuo prema srediti, probio se u kazneni prostor između tri-četiri začuđena igrača Slavena i onda mirno pored nemoćnog Čovića plasirao loptu u mrežu

33' Ubacio je Mlakar u peterac, ali je Čović došao do lopte

31' Bila je tiha provjera VAR-a, ali od kaznenog udarca ništa

30' Skočili su Bijeli, očekivali kaznei udarac, Biuk je bio u dvoboju s Bosecom, bilo je povlačenja, upao je krilni napadač Hajduka između dva gostujuća igrača i pao, ali je Bebek samo odmahnuo

27' Tri kornera je imao Hajduk u nizu, Lovrencsics je dobro ubacivao, ali iz gužve se ništa nije napravilo, na kraju je Vuković dobro i pucao glavom, ali pored gola

24' Glavčić je odlično pucao, ali je Posavec bio spreman i odlično obranio ovaj udarac

22' Bebek je pozvao sudački time out za osvježenje

21' Bosec je izborio slobodan udarac u odlično poziciji

20' Sahiti je tražio Biuka, ali lopta nije bila precizna te je na kraju završila u gol autu

18' Nametnuo se Hajduk, opet je nešto pokušano konkretno i na kraju korner, a nakon ubačaja Sahiti je pucao, ali visoko preko gola

16' Nova opasnost pred Posavcem, odigrano na Krstanovića, ali je elez bio na pravom mjestu i očistio je opasnost

13'  Livaja je izveo slobodan udarac, no očito se nije dobro sporazumio s Mlakarom, propala je prilika

11' Stiže i prvo upozorenje gostiju, Krstanović je sačuvao loiptu, odigrao povratno za Bogojevića koji je bio u dobroj poziciji, ali je pucao pored gola

10' Pokušao je i Vuković izvana, ali lagani posao za Čovića

9' Još jedan dobar dolazak Hajduka naprijed, Livaja je pokušao s dvadesetak metara, ali pored gola

7' Pokušao je Livaja, no njegov je ubačaj uhvatio Čović

5' Požutio je Karlo Lulić, s leđa je srušio Lovrencsicsa

2' Pokušali su  gosti odigrati prvu smisleniju akciju, odlazi lopta u gol-aut, sačuvao je to Simić i dobro zagradio

1' Počela je utakmica

0' Igrači Hajduka izašli su na travnjak s transparentom - 25 godina Plazma Sportskih igara mladih

0' Stigli su sastavi