Hajdukderbi na maksimiru

Hajduk pao u Maksimiru bez ispaljenog metka: Dinamo je učvrstio vodstvo na tablici pobjedom koju je odradio taman koliko je potrebno

Piše R.R.
25. travnja 2021. - 20:58
Damir Krajač/Cropix

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hajduk sa 2-0 pobjegavši drugoplasiranom Osijeku na četiri boda, no "Modri" imaju i utakmicu manje. Golove za pobjedu hrvatskog prvaka zabili su Bruno Petković (21-11m) i Lirim Kastrati (35).

Dinamo je ovom pobjedom načinio veliki korak prema obrani naslova, posebice nakon što je Osijek remizirao protiv Rijeke na Rujevici pa sad ima četiri boda zaostatka, a Dinamo ima i utakmicu manje.

"Modri" su stigli do prednosti u 21. minuti iz jedanaestefca kojeg je sigurno realizirao Petković postigavši svoj deveti gol ove sezone. Kastrati je ubacio loptu u kazneni prostor s desne strane, a Vušković je rukom odnio loptu ispred Petkovića. Sudac Ivan Bebek je odmah pokazao na bijelu točku, a nakon pregleda VAR-a njegova je odluka i potvrđena.

U 35. minuti Dinamo je zabio i drugi gol, a pogodak je postigao Kastrati nakon fantastične Petkovićeve asistencije. Napadač "Modrih" je sjajnom dubinskom loptu kroz obranu Hajduka proigrao Kastratija koji se sjurio prema vratima Lovre Kalinića i zabio za 2-0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Hajduk je imao u 44. minuti nakon što je Jurić uposlio Umuta, a ovaj odmah pucao, a Livaković obranio.

Hajduk je u nastavku zaigrao hrabrije, a prvu priliku je u 53. minuti imao Biuk, ali je pucao preko gola. U 70. minuti gosti su mogli i ozbiljnije ugroziti suparnička vrata, ali je Diamantakos bio neprecizan.

Dinamo je u nastavku "stao na loptu" kontrolirajući igru i rezultat. Posljednju priliku na utakmici vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi, pucao je Kačaniklić, no Livaković je još jednom bio spreman.

Tijek susreta pratite ovdje,

Tijek susreta

90 + 3 - kraj susreta

90 + 3 - požutio je Jurić nakon starta nad Gvardiolom

90 + 1 - pokušao je Kačaniklić, dobro je izgledalo, ali je Livaković bio na mjestu

90 - igrat će se tri minute sudačke nadoknade

89 - umjesto Ademija u igri je Tolić

89 - novi pokušaj gostiju, pokušao je Biuk, ali je lopta otišla pored gola

87 - umjesto Diamantakosa u igru je ušao Atanasov

84 - sudarili su se Perić i Diamantakos na centru, izgleda je Hajdukov napadač lošije prošao

82 - pokušavaju Modri ubacivanjem iza leđa obrane Hajduka, s boka, ali za sada nisu uspjeli doći do matne pozicije

80 - ubacio je Mišić, ali je udarac Ademija prošao pored gola

77 - školska kontra, Ademi, Jakić i ostao je sam Oršić na širokom prostoru, ali je Fossati uspio zatvoriti

76 - hrabro je prošao Biuk, i uspio izboriti samo koren

74 . Petković i Gvardiol su napravili nered po lijevoj strani, ali su previše petljali i ostali bez završnice

73 - dvostruka izmjena kod Dinama, izašli su Kastrati i Ivanušec, a ušli Atiemwen i Jakić

71 - Petković je odgurnio Simića i dobio je za to žuti karton

70 - dobra prilika za Bijele, dubinska lopta na Čolinu koji je glavom vratio na peterac gdje je pucao Diamantakos, ali je čini se skinuo loptu ispred bolje ostavljenog Ljubičića

69 - umjesto Mujakića u igru je ušao Ljubičić

68 - brza kontra Dinama, Mujakić se dobro postavio ispred Kastratija i nije mu dopustio prolaz prema Kaliniću, ali se tom prilikom i ozlijedio

67 - još jedna dobra akcija Hajduka po desnoj strani, no ubačaj Vuškovića odbio je Lauritsen

64 - kontra Modrih, zakomplicirao je malo Ivanušec, pa je Kastrati dobio priliku, ali je njegov ubačaj Simić odbio

62 - dobar ubačaj Jaira, no ipak prejako za Diamantakosa, Biuk je spasio loptu i samo nakratko sačuvao loptu

61 - umjesto Franjića u igru je ušao Oršić

58 - Stojanović i Kastrati su dobro izigrali akciju, ali nikog nije bilo u sredini na ubačaj braniča Dinama

56 - dobra lopta u prostor za Čolinu koji je malo pobjegao obrani domaćih, ali je na njegovu povratnu loptu uklizao Petković i otklonio opasnost

52 - evo još jedne prilike, Kačaniklić je ubacio, Diamantakos i Lauritsen su bili u duelu, lopta se odbila do Biuka koji je pucao preko gola

50 - dobar ubačaj Kačaniklića za Diamantakosa, ali je viši bio Lauritsen

47 - zanimljiv ubačaj Čoline, ali je Livaković na mjestu

46 - kod Hajduka je umjesto Nayira u igri Diamantakos, dok je kod domaćina umjesto Majera u igri Mišić

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 + 1 - kraj prvog poluvremena

45 - igrat će se minuta sudačke nadoknade

45 - požutio je Simić zbog neopreznog starta

44 - velika šansa Hajduka, Jurić je dobro prošao s lijeve strane, poslao oštru loptu prema Nayiru koji je sa šest-sedam metara pucao, ali je Livaković obranio

43 - još jedna akcija Hajduka, opet je Jurić imao dobru poziciju, pucao je s dvadesetak metara, ali je Perić uspio blokirati

42 - Jairo je stigao naprijed, dobro ubacio, ali je Dinamova obrana očistila ispred gola

39 - dobra ideja Kačaniklića i Nayira, ali glavomet do kraja nije bio uspješan, Franjić je vratio do Livakovića

38 - požutio je Franjić, preoštro je startao na Fossatija

2:0 Kastrati

35 - ispao je Simić iz igre i napravio nepotreban prekršaj u Dinamovoj polovici terena, Petković je poslao okomitu loptu, u prostor, Kastrati je pobjegao Vuškoviću i Mujakiću i mirno plasirao loptu pored nemoćnog Kalinića

31 - Nayir je ostao na travnjaku nakon jednog duela s Franjićem, srećom ništa nije ozbiljno, nastavio je dvoboj

29 - odlična akcija Hajduka, brze lopte, okomite, izbacile su Biuka naprijed, sjurilo se mlado krilo prema Livakoviću, zabio, ali je pomoćnik Pataki podigao zastavicu jer je bilo zaleđe

25 – nova akcija Dinama, Stojanović i Kastrati su dobro izigrali na desnoj strani, uslijedio je prizeman ubačaj koji je prošao na drugu stranu odakle je Ademi pucao, ali je Vušković dobro blokirao

24 - mogao je Jurić i bolje završiti dobru akciju Hajduka, dobio je loptu na 17 metara od gola, nije bio pokriven, ali je njegov udarac završio pravo u Livakovića

1:0 Petković

21 - napadač Dinama bio je miran, uzeo je kratki zalet, vidio kretnju Kalinića i loptu plasirao u mrežu

19 - pao je Hajdukov bedem, Kastrati je s desne strane poslao odličnu oštru loptu na peterac gdje su skoku bili Petković i Vušković, mladi stoper Hajduka neoprezno je rukom "skinuo" loptu s glave napadača Modrih i Bebek je pokazao na kazneni udarac

16 - uzvratio je Dinamo brzom kontrom, Petković je poslao u prostor za Ivanušeca koji je u dvoboju s Jairom pao, Kalinić je loptu uzeo, a Bebek pokazao da se igra dalje

14 - Biuk je ponovno prošao po lijevoj strani, ušao je u kazneni prostor i nakon duela s Lauritsenom pao, ali Bebek je pokazao da se igra dalje

10 - dobra lopta na drugu stativu, Ademi je vratio do Petkovića koji je pao u dvoboju s Jairom i još se "nabio" na Simića, Bebek je pokazao da faula nije bilo

8 - brza okomita lopta Petkovića, ali je Jairo spreman i vratio je loptu Kaliniću ispred natrčalog Kastratija

7 - svidio se Biuk u otvaranju susreta, dva dobra prodora, izborio je korner

6 - Dinamo stišće obruč, ali je teško probiti dobro organizirani blok gostiju

4 - vrlo slična akcija Majera kao i prije dvije minute, ovaj put Petković nije prošao kroz gustu obranu Bijelih

3 - istrčao je Biuk dobro prema naprijed, ali nije uspio prevariti Lauritsena

2 - pokušao je Ivanušec izboriti prostor na vrhu kaznenog prostora, ali je zapeo u gužvi

1- počela je utakmica

Semafor

Dinamo - Hajduk 2:0

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Bez gledatelja. Utakmica 31. kola Prve HNL: Dinamo – Hajduk 2:0 (2:0). Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) – 7.

Strijelci: 1:0 Petković (21-11m), 2:0 Kastrati (35)

Žuti kartoni: Franjić, Petković (Dinamo); Simić, Jurić (Hajduk).

Najbolji igrač: Bruno Petković (Dinamo).

Dinamo (4-2-3-1): Livaković (7) – Stojanović (6,5), Lauritsen (6,5), Perić (6), Gvardiol (6,5) – Franjić (6) (od 61. Oršić 6), Ademi (7) (od 90. Tolić -) – Kastrati (7) (od 74. Atiemwen -), Majer (6) (od 46. Mišić 6), Ivanušec (6) (od 74. Jakić -) – Petković (7).

Hajduk (3-4-2-1): Kalinić (6) – Vušković (5), Simić (5,5), Mujakić (5,5) (od 68. Ljubičić -) – Kačaniklić (5,5), Jurić (6,5), Fossati (6,5), Čolina (6) – Jairo (5), Biuk (6,5) – Umut (6) (od 46. Diamantakos 5,5, od 89. Atanasov -).

15. lipanj 2021 09:09