Domaći nogometliga prvakinja

Splićanke platile danak neiskustvu: nisu iskoristile svoje prilike, Poljakinje su sve to znale kazniti

4. studenog 2020. - 20:49

Netko tko nije gledao utakmicu mogao bi reći da je Gornik glatko izbacio Split u prvom pretkolu Lige prvakinja, no ipak nije bilo tako. Činjenica je da su Splićanke odigrale vrlo dobrih prvih pola sata, čak trebale i povesti, a onda su kod 0:1, dok su još bile u igri za eventualni preokret, poklonile drugi pogodak Gorniku kojim je pobjednik odlučen.

Cijela filozofija one poznate nogometne izreke „ako ne zabiješ, primiš”, stala je u razmaku četiri minute prvog poluvremena. Nažalost, na štetu hrvatskih prvakinja. Utakmicu u Leczni igranoj po jakoj kiši Split je bolje otvorio te je u 28. minuti mogao i trebao povesti. Hadžić je idealno proigrala Medić koja je izašla sama na domaću vratarku, doduše malo iskosa, i pucala slabo, ravno u Palinsku. Kazna je stigla ekspresno, u 32. minuti. ...

26. travanj 2024 18:06