Domaći nogometborba za goli život

Rudeš potopio Osijek i sustigao Vinkovčane i Puljane

7. travnja 2018. - 20:47
rudes_osijek08-070418

Nogometaši Rudeša iznenadili su Osijek i sa 1-0 (0-0) svladali četvrtu momčad Prve HNL u prvoj utakmici subotnjeg programa 28. kola domaćeg prvenstva, čime su se na samo bod primakli Cibaliji i Istri 1961, uz utakmicu više u odnosu na Puljane.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mario Budimir u 73. minuti. Asistent je bio kapetan Rudeša Karlo Kamenar koji je lijepo 'podvalio' loptu Budimiru na rubu kaznenog prostora. Napadač Rudeša, koji je samo pet minuta prije ušao u igru, napravio je korak, dva prema golu i preciznim udarcem svladao nemoćnog osječkog vratara Krševana Santinija. Budimiru je to bio 11. pogodak u 17 prvenstvenih nastupa za Rudeš.

Osječani su imali više loptu u nogama, imali i više udaraca, ali nijednom nisu uspjeli poslati loptu u mrežu.