Remi u Parku mladeži: Split može žaliti za propuštenim prilikama protiv OSK-a

Piše Darko Rapić
15. svibnja 2021. - 23:51
 Nikola Vilić/Ilustracija/Cropix

Nogometaši Splita i OSK-a remizirali su na Parku mladeži rezultatom 2:2, premda domaćin može žaliti za propuštenim prigodama. OSK je poveo u 3. minuti zahvaljujući autogolu Mrkonjića, a u 12. minuti Tadić se sjurio sam na vratara Jelića i promašio.

Splićani su potom preuzeli dominaciju i nanizali šanse: Rodić je s dva metra pogodio u Cvrlju, Žužul je promašio stopostotnu šansu, zatim je Crvlje iz rašlji vadio loptu Luetića, a Alvarez je u 30. minuti pogodio stativu.

Domaćin je imao više sreće u nastavku. Žužul je zatresao vratnicu i u istom napadu izboren je kazneni udarac. Crvlje je pročitao Tomičića, ali je na odbijenu loptu naletio Primorac i zabio za izjednačenje. Tri minute kasnije Rodić se iskupio za promašaj iz prvog dijela za preokret, da bi Alvarez nedugo nakon promašio još jednu izglednu priliku.

Kazna je stigla u 72. minuti; Kuliš je iskoristio jedinu šansu OSK-a u drugom poluvremenu i zabio glavom pored loše postavljenog Jelića.

RNK Split – NK OSK 2:2 (0:1)

Split, stadion Park mladeži

Suci: Ante Sočo, Ante Pavlinović, Ante Proso

Strijelci: 0:1 Mrkonjić (ag.) 3', 1:1 Primorac 51', 2:1 Rodić 54', 2:2 Kuliš 72'

Igrač utakmice: Andrija Cvrlje (NK OSK)

RNK Split: Jelić 6, Mrković 6, Žužul 6.5 (82. Ožegović -), Rodić 6.5. (74. Yun -), Barać 6.5, Primorac 6.5, Luetić 7, Gale 6.5, Mornar 6, Kukoč 6.5 (46. Tomičić 5.5), Alvarez 6.5 (73. Babić -). Trener: Ivan Radeljić

NK OSK: Cvrlje 7, Barać 6.5, Radman Livaja 6.5, P. Bašić 6.5, Matijašević 6.5, Tadić 6.5 (87. L. Bašić -), Spajić 6.5. Norac-Kevo 6, Vukušić 6 (38. Romac 6), Mihanović 6 (57. Katić 6.5), Kuliš 7. Trener: Vedran Madžar

19. lipanj 2021 23:07