Domaći nogometpobjeda u puli

Pešić i Boljat odveli crvene u četvrtfinale Kupa

25. listopada 2016. - 21:35
istra_split8-251016

Nogometaši Splita plasirali su se u četvrtfinale Kupa zahvaljujući 3-1 (1-1, 0-0) pobjedi na gostovanju kod Istre 1961 u susretu osmine finala igranom u utorak u Puli.

Goste je u vodstvo doveo Ivan Pešić u 62. minuti, na 1-1 izjednačio je Asen Georgiev u 76., pa je pobjednik odlučen u dodatnih 30 minuta.

Gosti iz Splita su do prednosti od dva razlike stigli na samom početku produžetka, prvo je zabio Domagoj Boljat u 94., da bi Pešić svojim drugim golom u 96. postavio konačni rezultat.

Ranije u utorak plasman u četvrtfinale osigurali su Dinamo, koji je s minimalnih 2-1 (1-0) slavio na gostovanju kod trećeligaša Bjelovara, te Slaven Belupo koji je u Novigradu svladao istoimenog drugoligaša sa 1-0 (1-0).

Dinamo je u Bjelovaru poveo pogotkom Marija Šituma u 14. minuti, a u 71....

27. travanj 2024 10:53