Domaći nogometeuropska liga

Kolo prije kraja natjecanja po skupinama 15 klubova osiguralo 'euro proljeće'

27. studenog 2015. - 00:06

Plasman u 16-inu finala najmasovnijeg europskog kupa osigurali su Liverpool, Lazio, St Etienne, Villarreal, Krasnodar, Basel, Tottenham, Schalke, Sparta Prag, Athletic Bilbao, Braga, te Molde, Napoli, Borussija Dortmund i Rapid kojima je to uspjelo i prije zadnjeg kola.

Liverpool je u dvoboju skupine B na Anfieldu pobijedio Bordeaux 2-1 i osigurao nastavak europske priče. Gosti su poveli u 33. minuti golom Henrija Saiveta, no 'redsi' su do konca poluvremena okrenuli rezultat golovima Jamesa Millnera (38-11m) i Christiana Bentekea (45+1). Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za engleski sastav.

U drugom susretu Rubin je pobijedio Sion 2-0 i ostao u igri za prolaz. Uoči zadnjeg kola Liverpool ima devet bodova, Sion osam, Rubin pet bodova, a Bordeaux tri boda. U zadnjem kolu igraju B...

27. travanj 2024 23:34