Domaći nogometopravdano dosuđen

Iznenađenje u ‘ulici pjesnika‘: Lokomotiva dobila Dinamo golom iz jednaesterca u zadnjoj minuti

12. lipnja 2020. - 23:06
Ronald Goršić/Hanza media

U situaciji kada momčadi poslije dvomjesečne stanke još nisu dosegle željenu formu, ponajbolji pojedinci susreta u Kranjčevićevoj bili su vratari. I dok je Ivo Grbić zaustavio Dinamo u prvom poluvremenu, u nastavku susreta je Dominik Livaković spašavao mrežu gostiju.

Međutim u 90. minuti i Dinamov je vratar ostao bespomoćan. Nakon što je Moro igrao rukom u svom šesnaestercu, sudac Duje Strukan opravdano je dosudio kazneni udarac za domaćina. Tolić je preuzeo odgovornost i svladao Livakovića.

Semafor

Lokomotiva - Dinamo 1:0

Zagreb – Stadion u Kranjčevićevoj ulici. Bez gledatelja. Utakmica 28. kola Prve HNL: Lokomotiva – Dinamo 1:0 (0:0). Sudac: Duje Strukan (Split) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Tolić (90-11m).

Žuti kartoni: Kolinger (Lokomotiva); Leovac (Dinamo)

Crveni karton: Moro (Dinamo) – drugi žuti u 89.minuti.

Najbolji igrač: Mario Tolić (Lokomotiva).

Lokomotiva (3-4-3): Grbić (7) – Mersinaj (6), Kolinger (6), Kovačić (6,) – Karačić (5,5), Petrak (6), Cokaj (6,5), Čeliković (6) (od 84. Marković -) – Uzuni (6) (od 90+5. Halilović -), Jakić (6), Atiemwen (5) (od 53. Tolić 7).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (7) – Moharrami (6,5), Dilaver (6), Gvardiol (6), Leovac (6) – Moro (6) – Kadzior (6) (od 78. Čuže -), Majer (5) (od 61. Ivanušec 5,5), Ademi (6), Oršić (5,5) (od 61. Marin 6) – Kulenović (5,5) (od 61. Gavranović 5,5).

24. rujan 2020 21:37