Dinamo proigrao kad je već bilo prekasno, domaćini poveli iz dvojbene situacije

Piše Mladen Bariša
15. travnja 2021. - 22:51
Boris Kovačev/Cropix

Momčad Dinama nije uspjela plasirati se u polufinale Europske lige. Villareal se u dvije utakmice pokazao kvalitetnijim i taktički moćnijim suparnikom. Nakon pobjede u Maksimiru (1:0), Španjolci su hrvatskog prvaka svladali i u uzvratnom susretu.

Prvi dio utakmice većim je djelom podsjećao na zagrebački ogled. Igrači Villareala držali su loptu u nogama, ali je Dinamova defenzivna linija uspješno neutralizirala sve pokušaje domaće momčadi. Pogodio je doduše Nigerijac Chukwueze vratnicu u 26. minuti, nakon kornera kojega je nizozemski sudac Makkelie greškom dodijelio domaćoj momčadi.

A onda je u 39. minuti (kao i u Zagrebu) Gerard Moreno izbavio utakmicu iz pat-situacije. Odličnom je dubinskom loptom ''rasporio'' zadnju liniju Dinamove momčadi, Chukwueze proslijedio do Alcacera, kojemu je preostalo tek da s nekoliko metara gurne loptu u praznu mrežu. Nakon kraće provjere iz VAR sobe, pogodak je potvrđen. Još se Dinamova momčad nije oporavila od šoka, a samo četiri minute kasnije, Moreno se u gužvi pred vratima Livakovića najbolje snašao i povećao prednost Villareala.

Rezultatski deficit nije ostavio prostor igračima Dinama za kalkulacije u nastavku susreta. Hrabro su hrvatski nogometaši krenuli prema suparničkim vratima i već u 49. minuti Majer se zaputio sam prema Rulliju. Umjesto da sam dovrši akciju, Dinamov se playmaker odlučio za asistenciju (Petkoviću), a vratar Villareala njegovu je zamisao prozreo i osujetio.

Imao je potom i Oršić nekoliko obećavajućih situacija, ali samo je jednu (nakon proigravanja petom Petkovića u 74. minuti) pretvorio u pogodak. Efikasnost Dinamovih nogometaša ovom prigodom nije bila na razini ostvarivanja čuda (kao protiv Tottenhama). Za eventualni ostanak u natjecanju bilo je neophodno realizirati više od jedne prilike...

Villareal – Dinamo 2:1 (2:0)