Domaći nogometništa od polufinala

Dinamo proigrao kad je već bilo prekasno, domaćini poveli iz dvojbene situacije

Piše Mladen Bariša
15. travnja 2021. - 22:51

Momčad Dinama nije uspjela plasirati se u polufinale Europske lige. Villareal se u dvije utakmice pokazao kvalitetnijim i taktički moćnijim suparnikom. Nakon pobjede u Maksimiru (1:0), Španjolci su hrvatskog prvaka svladali i u uzvratnom susretu.

Prvi dio utakmice većim je djelom podsjećao na zagrebački ogled. Igrači Villareala držali su loptu u nogama, ali je Dinamova defenzivna linija uspješno neutralizirala sve pokušaje domaće momčadi. Pogodio je doduše Nigerijac Chukwueze vratnicu u 26. minuti, nakon kornera kojega je nizozemski sudac Makkelie greškom dodijelio domaćoj momčadi.

A onda je u 39. minuti (kao i u Zagrebu) Gerard Moreno izbavio utakmicu iz pat-situacije. Odličnom je dubinskom loptom ''rasporio'' zadnju liniju Dinamove momčadi, Chukwueze proslijedio do Al...

26. travanj 2024 08:05