Croatia Zmijavci nakon lošeg prvog poluvremena preokrenula utakmicu protiv Međimurja

Piše Ante Ujević
17. travnja 2021. - 21:28
Vojko Bašić/Arhiva/Cropix

Nakon lošeg ulaska u susret i grča u prvom poluvremenu, Zmijavčani su se trgnuli u nastavku i napunili goste iz Čakovca s 4 pogotka i ostvarili zasluženu pobjedu. Time su prekinuli seriju 5 kola bez pobjede i ponovo se vratili na vrh tablice.

Do pobjede ih je vodio iskusni Ante Ćapin koji je zabio 3 pogotka. Pohvala ide i treneru Laliću koji je napravio ključnu izmjenu igrača u 46 minuti ubacivši Ćapina u igru. U prvom poluvremenu je bilo nekoliko udaraca od strane domaćih i gostiju, od kojih se izdvaja kazneni udarac za goste kojeg je uspješno zabio Havelka.

Drugo poluvrijeme je započelo spornim pogotkom za domaće. Cijelo drugo poluvrijeme je bilo okarakterizirano žustrom borbom igrača. Zahvaljujući izmjeni i ulasku Ćapina domaći postižu gol za izjednačenje, a i kasniju pobjedu. U 59 min Šuto M. loše procjenjuje loptu i postiže autogol čime opet vodstvo daje u ruke gostima.

Zasigurno dva ljepša pogotka na utakmici su eurogol škaricama od Šalinovića u 68 minuti i od Ante Ćapina u 75 min. Jos jedna zanimljiva prilika odvila se u 86 minuti kada se Mrkonjić lijepo oslobodio protivničkog igrača i sjajno pucao dok je gostujući golman obranio, a iskusni Ante Ćapin spremno je dočekao odbijeno loptu i postigao svoj treći pogodak u 86 minuti.

NK Croatia Zmijavci - NK Međimurje 4:2 (0:1)

Igralište: Šrc Marijan Šuto Mrma u Zmijavcima (kod Imotskog)

Gledatelji: Nema gledatelja zbog COVID - 19

Glavni sudac - Čulina Ante (Zagreb), 6,5

Pomoćni suci -  Bošnjak (Zagreb), Podrug (Zagreb)

Delegat - Ivošević Dejan (Rijeka)

Strijelci:  0 : 1, Havelka (Međimurje), 38 min, 1 : 1 Ćapin (Croatia), 48 min, 1 : 2 Šuto M. (Croatia), 59 min, 2 : 2 Šalinović (Croatia), 68 min, 3 : 2 Ćapin (Croatia), 75 min, 4 : 2 Ćapin (Croatia), 86 min

NK Croatia Zmijavci: Tomić (6,5 ), Bešlić (6,5), Šalinović ( 7,5), Dadić (6,5 ), Šuto A. (6,5), Marques da Silva (6,5 ), Begić (6,5), Karoglan (6,5), Šuto M. (6,5), Soldić (6), Mrkonjić (7,5), Ćapin (od 46 min, 8), Buble (od 80 min, 6,5), Jukić (od 90+2, 6,5), Šabić (od 90+2, 6,5)

Trener: Lalić Vik, 7

NK Međimurje: Jesenović (6), Gajić (6,5), Hranilović (6,5), Marcijuš (6), Igrec ( 6,5), Havelka (7), Jakupak (6,5), Hlišć ( 6), Hasanović (6,5), Zanjko (6), Čovo (6), Kuzminski (od 80 min, 6), Mihaljević (od 65 min, 6)

Trener: Lozo Marko, 6

14. svibanj 2021 00:08