Domaći nogometsrušili austriju

Hrvatska je u polufinalu Lige nacija! Marko Livaja ušao s klupe i pokrenuo veliku pobjedu ‘vatrenih‘ u Beču

Piše R.R., Frane Vulas
25. rujna 2022. - 20:01

Hrvatska je izborila plasman na Final Four Lige nacija! Dugo, dugo se činilo kako bi „kockasti” u posljednjem ogledu grupne faze mogli propustiti povijesnu priliku jer im je trebala pobjeda nad Austrijom ili da Danska ne svlada Francusku. Točno sat vremena semafor na Ernst Happel stadionu je pokazivao Hrvatskoj nedovoljnih 1:1, dok je za to vrijeme Danska vodila 2:0 protiv svjetskih prvaka u Kopenhagenu. Ni rezultatski, ni na terenu to od strane „kockastih” dugo nije izgledalo dobro. Ali kao da su tada zajedno Ivan Perišić i samo sedam minuta ranije u igru ušli Marko Livaja rekli – vrime je. Maestralno je u 69. minuti Perišić ubacio na drugu vratnicu, a najbolji igrač Hajduka Livaja je iz teške situacije majstorski glavom ugurao loptu od vratnice u gol za 2:1 vodstvo. Samo tri minute ka...

26. travanj 2024 08:51