Sport Vodeni sportovi

razigravanje

Jadranaši dvokorakom do trećeg mjesta

Jadran je i u drugoj utakmici razigravanja pobijedio Mornar Brodospas te zauzeo treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske. Jadranaši su tako dobili brončano odličje te će se, kao i u prošloj sezoni, kroz kvalifikacije imati priliku probiti u Ligu prvaka.

Kao i u prvom susretu Mornar je u prve dvije četvrtine igrao vrlo dobro i stvarao probleme momčadi Ivana Asića. Samo dvije minute do poluvremena na semaforu je bilo 4:4, a kod tog rezultata su mornarevci imali dvije situacije s igračem više koje nisu iskoristili. Vidio je Asić da je vrag odnio šalu i pozvao time out da „pregrupira“ svoje redove, no u treću četvrtinu ušlo se s 5:5.

Prvi se put Jadran na dva gola razlike odvojio kada su poveli 8:6. U zadnjoj četvrtini Jadran je vodio 9:7, no Vrdoljak je s igračem više smanjio na 9:8. Ipak, Visković je pogodio za 10:8, a četiri minute prije kraja s pravom zamjene isključen je Krešimir Butić zbog udaranja u lice Anđela Šetke.

Potom je Zvonimir Butić zabio za 11:8 i brončana medalja već je „zamirisala“ jadranašima.

Mornar Brodospas – Jadran 9:13 (2:2, 3:3, 2:4, 2:4)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 200.

Suci: Franulović (Rijeka), Bura (Šibenik).
Mornar Brodospas: L. Podrug, D. Butić, R. Akrap, Vrdoljak (3), Ćalić (2), Solje, Krolo, Pavlović, Božan (1), Živković, Dužević (1), D. Akrap (1), Kordić, K. Butić (1).

Jadran: Anić, Kunac, Zović, Krapić, Z. Butić (2), Pejković (1), Power (1), Popović (2), Visković (2), Milardović (3), Šetka (2), Kovačić, M. Podrug, Delić.
Peterci: Mornar Brodospas 2 (1), Jadran -
Igrač više: Mornar Brodospas 2 od 10, Jadran 3 od 10.