Vaterpolonajtrofejniji

Pogađao bez greške: kapetan potpisao 1000. zgoditak ‘barakuda‘ na Europskim prvenstvima, dobili smo 60 od 99 utakmica

Piše Tonći Vlašić
19. siječnja 2020. - 11:11

Kapetan Andro Bušlje, najtrofejniji hrvatski reprezentativac sa čak 22 medalje na velikim natjecanjima, pogodio je pet od pet šuteva protiv Slovačke, a njegov peti pogodak, kojim je zaključio treću četvrtinu (minutu i četrnaest sekundi prije kraja je pogodio za vodstvo 11:3) bio je tisućiti pogodak Hrvatske reprezentacije na Europskim prvenstvima.

Ujedno, pobjeda protiv Slovačke 16:4 u zadnjem kolu u skupini je 60. pobjeda naših u povijesti nastupa na EP-ima. Hrvatskoj će četvrtfinale u srijedu biti točno stota utakmica na kontinentalnim prvenstvima. Bilo bi lijepo kad bi u tri preostale utakmice, koliko će ih Bušlje i ekipa odigrati još na EP-u u Budimpešti, ostali na deset remija i 29 poraza.

Bušlji, olimpijskom pobjedniku iz Londona 2012., svjetskom prvaku iz Me...

27. travanj 2024 02:33