TenisATP Astana

Ruski tenisač treći put u ovoj sezoni pobijedio Marina Čilića

6. listopada 2022. - 11:49

Ruski tenisač Karen Hačanov (ATP - 18.) treći put u ovoj sezoni pobijedio je Marina Čilića (ATP - 14.) i tako zaustavio najboljeg hrvatskog tenisača u drugom kolu ATP 500 turnira u Astani.

Iako je Čilić osvojio prvi set sa 6-2, u nastavku dvoboja je hrvatski tenisač triput izgubio servis pa je nakon dva sata i 24 minute 26-godišnji Rus slavio sa 2-6, 6-3, 6-3.

Hačanov je u prvom gemu dvoboja došao do ‘breaka‘, ali mu je Čilić odmah uzvratio iskoristivši tek šestu priliku za ‘break‘ u tom gemu. No, od 2-2 u prvom setu hrvatski tenisač je nanizao pet gemova i poveo sa 6-2, 1-0.

Hačanov je do novog ‘breaka‘ došao u trećem gemu drugog seta i poveo sa 2-1. Za nastavak dvoboja ključnim se pokazao sljedeći gem u kojem je Čilić propustio 0-40 i još jednu prednost. Hačano...

08. svibanj 2024 16:45