Tenisturnir na travi

Ništa od treće titule: Vekić poražena u finalu Nottinghama

16. lipnja 2019. - 21:09

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u finalu WTA turnira u Nottinghamu od Francuskinje Caroline Garcije 6-2, 6-7 (4), 6-7 (4).

Bilo je to osmo finale hrvatske tenisačice i šesti poraz. Do sada je osvojila dva turnira. Prvi 2014. u Kuala Lumpuru, a drugi prije dvije godine upravo u Nottinghamu.

Vekić je odlično otvorila meč dobivši prvi set sa 6-2, no iduća dva je izgubila u trinaestoj igri i nakon dva sata i 40 minute igre pobjeda je pripala 25-godišnjoj Francuskinji.

Garcia je u nedjelju prvo morala odraditi nastavak polufinala protiv Amerikanke Jennifer Brady. Meč je prekinut u subotu zbog kiše pri rezultatu 4-6, 6-3, 4-3 za Francuskinju. U nastavku meča, 28. tenisačica svijeta je dobila dva gema u nizu za pobjedu.

Vekić je odlično ušla u finalni meč. Uz dva br...

30. travanj 2024 12:16