Tenisnovi sjajan rezultat

Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali se u polufinale Mastersa u Madridu nakon dramatične pobjede nad poljsko-nizozemskim parom

7. svibnja 2021. - 15:18

Hrvatski par Nikola Mektić/Mate Pavić plasirao se u polufinale ATP turnira Masters 1000 serije u Madridu svladavši nakon velike borbe Nizozemca Wesleya Koolhofa i Poljaka Lukaša Kubota s 6-3, 6-7 (4), 10-7.

Najbolji svjetski par slavio je u dramatičnom meču nakon sat i 45 minuta velike borbe protiv Nikolina donedavnog partnera Koolhofa i Kubota.

Hrvati su dobili prvi set, u drugom nadoknadili zaostatak od 3-5, da bi izgubili set u "tie-breaku", a u odlučujućem, trećem setu su gubili s 5-7, a meč završili maestralno, sa pet uzastopnih poena.

Mektiću i Paviću ovo je bila 31. ovogodišnja pobjeda u sjajnoj sezoni u kojoj imaju pet naslova i šest finala.

Protivnik u polufinalu može im biti Ivan Dodig sa slovačkim partnerom Filipom Polašekom, koji kasnije igraju protiv Belgij...

26. travanj 2024 14:17