Strani nogometliga prvaka

Večer je započela čudesnim iznenađenjima: Maccabi srušio Juventus, Kopenhagen zaustavio ‘građane‘

11. listopada 2022. - 21:19

Nogometaši Maccabi Haife priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Juventus sa 2-0 u susretu 4. kola H skupine Lige prvaka ostvarivši tako prvu pobjedu u ovom natjecanju u posljednjih 20 godina.

Izraelskom prvaku ovo je tek treći nastup u Ligi prvaka nakon sezona 2002/03. i 2009/10., a posljednju pobjedu Maccabi je u "elitnom društvu" ostvario prije 20 godina porazivši Manchester United sa 3-0. Te sezone momčadi iz Haife je bila treća u skupini nastavivši natjecanje u Kupu UEFA.

Juve je ovim porazom samo produbio krizu gurnuvši Massimiliana Allegrija korak bliže otkazu nakon što je talijanski velikan u posljednjih devet susreta u svim natjecanjima ostvario samo dvije pobjede.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Omera Atzilija, a isti je igrač u 42. minuti sjajno ...

07. svibanj 2024 18:10